Блог

Як заховати батареї і труби опалення

Сховати батареї і труби - три найпоширеніші методи • за допомогою гіпсокартонного каркаса • всередині стін або підлоги • за допомогою навісного екрану.

Як заховати батареї і труби опалення кращим способом?

Спрятать батареи за обшивкой

Ховаємо батареї за дерев'яною обшивкою

Найчастіше, комунікаційні труби, які проходять по офісу, квартирі або ж будь-якого іншого приміщення, як правило, псують зовнішній вигляд того самого приміщення (якщо, звичайно, це не дизайнерські батареї, виготовлені на замовлення) і, тому, досить часто виникає питання: Як ж все таки заховати батареї і труби різних комунікацій роблячи ремонт.

Маскування батарей і труб. Три найпоширеніші способи:

батареи за шторой

Найпростіший і найлегший спосіб приховати батареї - це завісити їх щільними довгими шторами в підлогу. Але! Такий спосіб може допомогти тільки в разі, коли батарея знаходиться безпосередньо під самим вікном - це перше;

І з огляду на те, що живемо ми все ж в 21 столітті і технології рухаються тільки вперед, - метод зі шторами можна назвати «бабусиним» - це друге.

Насправді способів заховати труби різних комунікацій існує досить багато, але, перед тим як вибрати спосіб маскування труб, який буде вам до душі, потрібно ознайомитися з деякими важливими моментами:

Для початку нам потрібно зрозуміти, що який би спосіб маскування ми не вибрали, в будь-якому випадку незначні втрати тепла нам забезпечені.

Для того, щоб обігрів кімнати залишався рівномірним нам потрібно зберегти конвекційні потоки повітря.

При маскуванні батарей також дуже важливо залишати вільним доступ до кранів і будь-яким іншим елементам в разі ремонту або будь-якого ПП

Серед усіх можливих варіантів маскування труб можна виділити три найпоширеніші:

1. за допомогою гіпсокартонного каркаса
2. всередині стін або підлоги
3. за допомогою навісного екрану.

Як заховати труби за допомогою гіпсокартонного каркаса

Гипсокартонный короб для маскировки батарей

Говорячи про маскування батарей з допомогою гіпсокартону відразу ж хотілося б звернути увагу на те, що не дивлячись на величезну популярність цього методу сам матеріал (гіпсокартон) має мінуси (він дуже боїться будь-яких необережних зовнішніх впливів; його легко розбити, подряпати, пробити, а в випадку протікання замінити конструкцію локально не вийде, потрібно міняти повністю весь каркас). Але все ж цей варіант маскування є одним із самих бюджетних, а отже і найпоширеніший. Крім того, гіпсокартон - це екологічно чистий і негорючий матеріал, який дозволить придумати абсолютно будь-який дизайн каркаса.

Маскування труб всередині стін або підлоги

Маскировка труб на стадии ремонта

Закладення труб в стіні або підлозі найчастіше проводиться на стадії безпосередньо будівництва або капітального ремонту. Однозначно сказати хороший це варіант маскування труб чи ні не можна, т. К. Цей спосіб більше підходить для приватного будинку, ніж для квартири в багатоповерховому будинку (відповідно до закону будь-яка переробка інженерних комунікацій вимагає дозволу та погодження в експлуатаційних організаціях). Як і будь-який інший спосіб приховати труби і батареї, цей так само має свої плюси і мінуси. З плюсів: Сховавши труби в підлогу або стіни ви автоматично збільшуєте ефективність самого опалення, тому що теплопровідність будматеріалів вище набагато, ніж повітря. Але ось в разі, наприклад, заміни або ремонту труби, потрібно буде руйнувати стіну або ж розбирати підлогу (не кажучи вже про швидке усунення будь-якої неполадки) - це один з найбільших мінусів даного способу. Не дивлячись на це все більше і більше щасливих володарів нових квартир і будинків «маскуються» саме так спираючись на те, що сучасні будівельні матеріали мають досить великий термін безаварійної експлуатації.

Маскування батарей і труб за допомогою навісного екрану.

Екрани (решітки) для батарей - чудовий спосіб заховати радіатор з дуже незначними тепловтратами. Такі екрани можуть бути виконані як з МДФ або дерева так і з кованого матеріалу, вони не тільки приховають неестетичний вигляд приміщення, але і додадуть йому характер закінченості. Крім того, дані екрани, встановлені у вашому будинку або квартирі захистять дітей (і не тільки) від опіків, а їх легкий монтаж / демонтаж дозволить досить швидко усунути будь-яку проблему.

Батареи маскировка экраном

Экран для батареи                        Экран для батареи мдф

Экран для батареи решетка Экран для батареи ниша